Позитивний досвід елеватора ❗


Щороку із початком збору врожаю постає проблема забруднення атмосферного повітря та прилеглої території зерновим пилом та частинками лушпиння в зоні впливу елеваторів. Особливо гостро ця проблема виникає під час очистки та сушки кукурудзи. Вінниччину, як аграрний регіон, також не оминула ця проблема.

Так, на діяльність одного із таких підприємств постійно надходили скарги жителів м. Жмеринка. Варто зазначити, що відповідно до ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» суб’єкти господарювання зобов’язані здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, а також вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів.

На виконання припису Інспекції, суб’єктом господарювання для мінімізації викидів пилу зернового та частинок лушпиння вжито заходів щодо обладнання систем зерноочистки та сушки сітками вловлювачами, що унеможливило поширення забруднюючих речовин за межі підприємства.

Надіємось, що інші підприємства не очікуватимуть візиту інспекторів та переймуть відповідний досвід вирішення вказаної проблеми, а позитивний тренд - бути соціально відповідальним у сфері екології, стане правилом для кожного суб’єкта господарювання.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення