Інспекція нагадує про важливість дотримання умов висновків із оцінки впливу на довкілля

❗❗❗Із початку дії Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» в Єдиному реєстрі з ОВД (http://eia.menr.gov.ua/) зареєстровано 235 справ із оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, що здійснюється або буде здійснюватися на території Вінницької області.

🕵Нагадаємо, що за результатами здійснення оцінки впливу на довкілля суб’єкт господарювання отримує висновок із оцінки впливу на довкілля, яким визначені допустимість або обґрунтування недопустимості провадження планованої діяльності та визначені екологічні умови її провадження.

Крім того, згідно ст.13 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», якщо це передбачено висновком з оцінки впливу на довкілля, суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити здійснення післяпроектного моніторингу з метою виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля. Так, висновком може бути передбачений обов’язок суб’єкта господарювання здійснювати періодичні вимірювання концентрацій забруднюючих речовин в повітрі на межі санітарно захисної зони та на стаціонарних джерелах викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, рівнів шуму, моніторинг якісного стану підземних вод, тощо.

📌Також, висновками визначаються вимоги щодо складання звіту про проведення післяпроектного моніторингу та подання його до органу яким видано висновок та органів Держекоінспекції.

Звертаємо увагу, що згідно ч.2. ст.91-5 КУпАП недотримання під час провадження господарської діяльності екологічних умов, передбачених у висновку з оцінки впливу на довкілля тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від двохсот (3400 грн.) до п’ятисот (8500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

☘Отож всіх суб’єктів, які провадять плановану діяльність на підставі висновку із оцінку впливу на довкілля, для уникнення штрафних санкцій закликаємо дотримуватися екологічних умов визначених відповідним висновком.

‼Довідково: протягом 2021 року спеціалістами Інспекції задокументовано 8 фактів порушення умов висновків із оцінки впливу на довкілля. За результатами розгляду складених інспекторами протоколів, судами прийнято рішення щодо притягнення 3 посадових осіб суб’єктів господарювання до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів, на загальну суму 10 200 грн.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці