Чому «цвіте» вода у водоймах?

🕵 З настанням спекотного літа, ми все частіше спостерігаємо як вода у більшості водоймах стає зеленуватою. Чому ж це відбувається?

Природна водойма є біологічно збалансованою екологічною системою, налаштованою на самоочищення і самовідновлення. Цей природний стан біологічного балансу може бути порушений як в результаті природного старіння водоймища, так і в результаті штучного забруднення водойми органічними речовинами і поживними елементами. При розкладанні органічні речовини інтенсивно забирають з води розчинений кисень, при цьому виділяючи у воду продукти розпаду - поживні (біогенні) елементи азоту, фосфору. Надлишок органічних речовин і поживних елементів призводить до порушення біологічної рівноваги і пригнічення біологічного самоочищення водойми. Відбувається «цвітіння» води, або інша назва цього процесу – евтрофікація.

 «Цвітіння» води – це природне явище, яке проявляється в зміні забарвлення води внаслідок масового розмноження синьо-зелених водоростей – ціанобактерій. Вода з прозорої стає мутнувато-зеленою, а незабаром і зовсім набуває яскраво-зеленого кольору. Вони розвиваються тоді, коли у воді є достатньо фосфору та азотовмісних органічних сполук. Синьо-зелені водорості масово поширюються при температурі від 20 °C, саме тому це явище характерне для спекотного літнього періоду.

До цвітіння води може призводити надходження у водойми мінеральних, особливо азотних і фосфатних добрив, синтетичних мийних засобів, органічних забруднюючих речовин, скид побутових відходів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці