Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області прийнято участь у зимових обліках субпопуляції Зубра європейського

Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області прийнято участь у  зимових обліках субпопуляції Зубра європейського (Bison bonasus), виду тварин занесених до Червоної книги України.

Постійний ареал перебування зубрів  на території Вінницької області, переважно знаходиться на території Літинського, Хмільницького та Калинівського адміністративних районів та складає 8,4 га лісових угідь та біля 10 тис. га. польових угідь, прилеглих до лісових урочищ.

Обліки проводились на території мисливських угідь ДП «Хмільницьке лісове господарство» (територія Уладівського, Широкогреблянського та Хмільницького лісництв), Літинської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок (територія Осолинської, Івчанської та Кожухівської сільських рад) та Хмільницької  районної організації Українського товариства мисливців і рибалок (територія Порицької та Широкогреблягської сільських рад).

За результатами зимових обліків 2020 року субпопуляція зубра європейського  становить 101 особину. На момент проведення обліків виявлено два табуни – основне стадо 84 особини, і окремо 17 особин - самці різного віку. Обліками встановлено, що минулоріч народилось 7 зубренят.


Для довідки:

В мисливські угіддя Вінницької області зубрів завезли у 1979 році (4 самки і 2 самці) із державного лісомисливського господарства «Цуманське» Волинської області. У перший рік чисельність червонокнижних тварин зросла до 8 особин, протягом наступних десяти років- до 47, з 1990 р. до 2010 р.- до 90 особин.

Для відновлення виду та розширення ареалу перебування, зубрів здійснюється переселення тварин в інші регіони України.

За останні роки проведено переселення у наступні угіддя:державне підприємство “Мисливське господарство “Стир” Львівської області, державне підприємство мисливське господарство “Звірівське” Волинської області, державна резиденція “Синьогора” Івано-Франківська область,  державне підприємство «Сторожинецьке лісове господарство»  та у Національний природний парк “Вижницький” Чернівецької області.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці