Інспекцією здійснюється спостереження за якістю води у поверхневих водних об’єктах на території Вінницької громади

В рамках відповідних заходів фахівцями Інспекції відібрано проби води  у 3 точках із Вишенського озера (вершини верхнього Вишенського озера,  поруч із мостом на проспекті Юності, біля дамби в районі «Електромережі»), а також 3 точках із річки Тяжилівка. Згідно проведених досліджень у всіх відібраних пробах концентрації азоту амонійного, нітрат-іонів, нітрит-іонів, сульфатів, фосфатів та хлорид-іонів не перевищували допустимих нормових значень.

Окрема увага приділяється рівню розчиненого у воді кисню, оскільки даний показник є індикатором наявності забруднюючих речовин та процесів евтрофікації.

 

Попри початок сезонного «цвітіння води», каталізатором якого є підняття середньодобових температур, рівень розчиненого кисню у воді Вишенського озера коливався у діапазоні від 8,5 до 9,4 мг/дм3, при нормативі не менше 4 мг/дм3, у воді річки Тяжилівка зафіксовано дещо нижчі значення - від 3,9 до  5,6 мг/дм3, що очевидно пов’язано із значним антропогенним навантаженням на вказаний водний об’єкт.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці