Продаж опудал диких тварин: що потрібно знати

Виготовлення та реалізація опудал диких тварин — не просто «естетика» чи трофейна культура. У більшості випадків це шкода природі та порушення закону. Особливо, коли мова йде про тварин, що охороняються державою або підпадають під дію Конвенції CITES (Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, які перебувають під загрозою зникнення).

 

На жаль, і досі в магазинах та в інтернеті можна знайти опудала сов, яструбів, лисиць, борсуків тощо. Часто такі об’єкти походять із незаконного добування — тварин відстрілюють або виловлюють у природі без жодних дозволів. Деякі з них занесені до Червоної книги України або охороняються міжнародними угодами.

 

Виготовлення, продаж або зберігання опудал без таких документів — є порушенням природоохоронного законодавства.

Кодекс України про адміністративні правопорушення:

 стаття 88  - За незаконне вивезення з України або ввезення на її територію об'єктів тваринного і рослинного світу, в тому числі зоологічних і ботанічних колекцій передбачається накладення штрафу від 510 до 850 грн на громадян, від 850 до 1190 грн на посадових осіб. За ті самі дії щодо видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України або охорона і використання яких регулюється відповідними міжнародними договорами України передбачено штрафи від 850 до 1700 на громадян та від 1190 до 2024 грн.

стаття 88-1 Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу карається штрафом від 510 до 1700 грн.  Ті самі дії вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 4250 грн.

стаття 88-2 Порушення правил створення, поповнення, зберігання, використання або державного обліку зоологічних, ботанічних колекцій та торгівлі ними - тягне за собою накладення штрафу від 510 до 850 грн.

 

Запобігання такій торгівлі — важливий крок до збереження біорізноманіття.  Закликаємо громадян не підтримувати незаконну торгівлю та повідомляти про такі факти до компетентних органів.

 

Пам’ятаймо: жодне опудало не варте зникнення живої істоти.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці