Як берегти наші водойми: корисно, просто і про головне

Водойми – це важлива частина природи, яка потребує догляду. Якщо не звертати увагу на їхній стан, можуть виникати проблеми. А якщо їх ігнорувати, то це може призвести до негативних наслідків: прорив дамби, замулення чи зсув ґрунту. Як цього уникнути? Давайте розберемося!

Часто якість води у водоймах погіршується через замулення. Це відбувається, коли ґрунт зі схилів потрапляє у водойми, особливо якщо прибережні смуги не закріплені рослинністю. Замулення зменшує об’єм води у водоймі, погіршує її якість і створює загрозу затоплення.

Працівники Інспекції приділяють особливу увагу дотримання вимог ст. 107 та 108 Водного кодексу України і постійно нагадують орендарям та відповідальним особам органів місцевого самоврядування про те, як важливо правильно доглядати за водоймами.

Під час експлуатації водних об’єктів необхідно вживати заходів щодо запобіганню шкідливої дії вод: залуження та створення лісонасаджень на прибережних захисних смугах, схилах, ярах; будівництво протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних дамб, водоскидів та водосховищ – регуляторів; спорудження дренажу.

Ці заходи особливо важливі для орендарів, які зацікавлені користуватися водоймою довготривалий час. Якщо не тільки отримувати прибуток від рибальства чи інших видів діяльності, а ще й  інвестувати у догляд за водоймою, це зменшить ризик настання аварійних ситуацій.

У разі виявлення загрози стихійного лиха або аварії потрібно негайно повідомити про це місцеву владу; місцеві органи самоврядування повинні координувати дії, інформувати населення та організовувати ліквідацію наслідків.

Дотримання Водного кодексу України – це не просто вимога закону, а турбота про наше спільне майбутнє. Завдяки правильному догляду за водоймами ми можемо уникнути аварій та зберегти природу.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці