Передача прав на надра: як Вінниччина використовує нові можливості

Зміни у законодавстві, що дозволяють передавати права на користування надрами, відкрили для бізнесу нові горизонти. Відповідно до положень статті 16-1 Кодексу України про надра, власники спеціальних дозволів тепер можуть відчужувати ці права іншим суб’єктам господарювання. Це можна зробити через договір купівлі-продажу, внесення прав до статутного капіталу або як вклад у спільну діяльність. Під відчуженням мається на увазі перехід права власності на дозвіл від однієї особи до іншої. У Вінницькій області цей механізм уже активно використовується.

Уже кілька компаній здійснили передачу прав на надрокористування:

- «Компанія «Володимирський масив» відчужило спеціальний дозвіл на видобування суглинків на Стадницькому родовищі на користь ПП «Вінницький цегельний завод»;

- ПрАТ «МХП» відчужило спеціальний дозвіл на видобування піску на Лукашівському родовищі (Ділянка № 1) на користь ТОВ «Сілікад»;

- ПП «Моноліт Поділля» передало на користь ФОП Чорний Олег Віталійович спеціальний дозвіл на видобування глини на Дзигівському родовищі (ділянка № 1).

Завдяки таким змінам у законодавстві підприємці отримали: можливість отримувати прибуток не лише від видобування, а й від продажу прав, простішу процедуру переоформлення, що скоротило бюрократичний ланцюжок, який раніше гальмував бізнес, а також нові можливості для залучення інвестицій.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці