Тривають заходи щодо контролю за станом прибережних захисних смуг водних об’єктів на території області

За результатами заходів щодо контролю за станом прибережних  захисних смуг водних обєктів на території Жмеринського району інспекторами встановлено 2 особи, якими здійснено самовільне зайняття земельних ділянок водного фонду площами 0,2488 га та 0,574 га.

Зазначені ділянки відносяться до земель водного фонду (територія прибережних захисних смуг), проте використовуються для вирощування сільськогосподарських культур. Відносно порушників складено адміністративні матеріали за ст.53-1 КУпАП.

Нагадаємо, що санкція даної статті передбачає накладення штрафу громадян від 170 до 850 грн. та на посадових осіб - від 340 до 1700 грн.

Крім того, буде обраховано розмір шкоди завданої державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок.

Нагадаємо, що згідно ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

 Статтями 60, 61 Земельного кодексу України та ст. 88, 89 Водного кодексу України визначено, що вздовж річок, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги із особливим режимом обмеженої господарської діяльності, де забороняється розорювання земель, садівництво, городництво, зберігання та застосування пестицидів і добрив, влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.

На жаль такі випадки не поодинокі і причини у таких фактів різні - від не знання законодавства та відсутності межових знаків земельних ділянок до банального бажання отримати більші доходи шляхом збільшення посівних площ та, відповідно, кількості зібраного врожаю. Але результат як правило один - з часом це може спричинити забруднення водних об’єктів пестицидами і агрохімікатами, зміни гідрологічного режиму, що призведе до замулення та в перспективі років – висихання і повного зникнення водного об’єкту.

Заходи щодо обстеження водних обєктів Вінниччини та стану їх прибережних захисних смуг тривають.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці